суббота, 22 октября 2016 г.

Спортивна дисципліна

Стрибок у довжину дисципліна відноситься до горизонтальних стрибків технічних видів легкоатлетичної програми. Вимагає від спортсменів стрибучості, спринтерських якостей. Стрибок у довжину входив до змагальну програму античних Олімпійських ігор. Є сучасною олімпійською дисципліною легкої атлетики для чоловіків з 1896 року, для жінок з 1948 року. Входить до складу легкоатлетичного багатоборства. 


Завдання атлета досягти найбільшої горизонтальної довжини стрибка з розбігу. Стрибки в довжину проводяться в секторі для горизонтальних стрибків за загальними правилами встановленими для цього різновиду технічних видів. При виконанні стрибка атлети в першій стадії здійснюють розбіг по доріжці, потім відштовхуються однією ногою від спеціальної дошки і стрибають у яму з піском. Дальність стрибка розраховується як відстань від спеціальної мітки на дошці відштовхування до початку лунки від приземлення в піску. 

Відстань від дошки відштовхування до далекого краю ями для приземлення має бути не менше 10 м. Сама лінія відштовхування повинна бути розташована на відстані від 1 до 3 м від ближнього краю ями для приземлення. 

Стрибок у довжину відноситься до найбільш консервативним видів спорту. Так 8 метровий рубіж (8.13) у чоловіків був вперше подолано Джессі Оуенс ще в 1935 році і донині з цим результатом можна виграти великі міжнародні змагання рівня «Гран-прі». 

Легендою став стрибок Боба Бімона на 8.90 метра на Олімпіаді в Мехіко (1968). До того невідомий атлет перевершив попередній рекорд світу відразу на 55 см. Цей рекорд був побитий Майком Пауеллом в 1991 році на чемпіонаті світу в Токіо і залишається неперевершеним і по поточний момент. 


Абсолютним, але непідтвердженими рекордом в історії стрибків у довжину став стрибок Майка Пауелла (США), в одній зі спроб фіналу чемпіонату світу 1991 року в Токіо, на 8.99 метра. Також зареєстрований стрибок кубинця Івана Педросо на 8.96 метра. Ці стрибки були ратифіковані IAAF як світові рекорди, з огляду на те, що швидкість вітру була вище 2 м / с або саме вимірювання швидкості вітру вироблялося з порушеннями.